Van egy hangulata ennek a képnek. Szerencsére nem negatív, de elgondolkodtató a szituáció, ahogyan valaki esernyővel biciklizik egy vízzel elárasztott területen.
Ezzel nem a Dunára szeretnék utalni.
Inkább a népbetegségekre gondoltam. És arra, ahogyan ezekkel együtt élünk.
Először is tisztázni szeretnék valamit:
Attól, hogy rengetegen betegednek meg valamiben még nem normális! Akármit mondanak az orvosok, ez nem egy divat, amit szívesen követünk. Nem hinném, hogy jobb úgy cukorbetegnek lenni, hogy sokan azok. Mégis érezhető a tömeg vonzása. Elliot Aronson szociálpszichológus írt egy könyvet, amit érdemes forgatni (http://www.bomon.hu/aronson.htm) . A címe a Társas lény. olvasmányos és tanulságos. Nagyon szépen kifejti, hogy milyen ostoba is az ember, ha sok van belőle. Tömören: ha elég sokan csinálnak valamit, akkor azt hisszük, hogy az a helyes út. Így visszük magunkat bele mindenféle botorságba.
Szendi Gábor részletesen leírja milyen káros életmódot folytatunk. Elolvassuk, felébredünk, de azt látjuk, hogy körülöttünk mindenki alszik tovább. Mit teszünk?
3 út van:
a. visszaalszunk, hiszen csak álmodtuk.
b. elkezdjük ébresztgetni a többieket, akik ettől igen morcosak lesznek, kicsit felnéznek, aztán alszanak tovább
c. egyedül leszünk ébren, és nézzük a napfelkeltét, ha valaki csatlakozik, annak megörülünk, de nem rosszabb egyedül ébren lenni, mint forgolódni az ágyban
Ki melyiket választaná?
Szóval amikor az orvos azt mondja, hogy semmi gond, hiszen mindenkinek ez vagy az a baja, akkor nem megnyugodni, hanem gyanakodni kell. Attól még, hogy az orvosod nem tud rá megoldást nem biztos, hogy más nem tud segíteni. Ilyen mindennapos figyelmeztető jelek lehetnek nők számára:
1. hasra hízás:
Az inzulin-rezisztancia egyik jele, érdemes nemcsak a cukrot, hanem az inzulinrezisztanciát is kivizsgáltatni. Amikor azt mondják, hogy normális az érték kérdezz rá alaposabban!
2. akne:
Az akne gyulladásra és hormonális problémákra utal, amikből később nagy baj lehet!
3. zavaros ciklus:
hormonzavar a javából, persze az orvosoknak ez is természetes, hiszen már el is felejtették mi lenne az optimális…
4. fáradékonyság:
Lehet, hogy az életmódod fáraszt, nem lenne jobb energikusabbnak lenni?
5. terhesség utáni elhízás:
Az évenkénti zsírpárnák mérgeket raktároznak, nem beszélve a terhesség alatt összezabált szénhidrátok inzulin-rezisztanciát okozó hatásáról, ami miatt tulajdonképpen hízol. Készülj a cukorbetegségre! Te mit szólnál, ha a gyerekeid így rombolnák magukat drogokkal?
6. cellulitisz:
A mérgek már tábort vertek, ideje egy léböjtkúrának!
7. gombák:
Az közismert candida! Nem szabadulsz tőle, amíg eteted őket! Vigyázz, mert bábként irányítanak téged!
8. allergia:
Az immunrendszered meghülyült. Túl sok oltást kaptál? Túl sokat mosod a kezed? Tele vagy mérgekkel? Ideje belülről tisztálkodni, és nem mérgekkel fokozni a bajt! Az orvosok szerint a máj méregtelenít magától és kész. Akkor miért létezik ezer éve a böjt? Lehet, hogy nem is önkínzásról szólt már akkor sem a koplalás?
9. ekcéma: Ne vicceljünk! Aki ekcémás miért eszik tejtermékeket? Kérdés: miért nem akarsz szép lenni?
10. fejfájás!!!
Ez a kedvencem: a glutén, a tejtermékek, a cukor és a sok adalékanyag okozza együttesen. A hormonháztartásod felborult és ez nem vicces. Ebből komoly baj lehet. Nem engedheted meg magadnak azt, amit mások! Sőt ők sem!
Na ki tud még hasonló nyalánkságokat?
Szóval jó lenne, ha a szótárunkban lecserélnénk a normális szót az optimálisra, és a lehetőségeinkhez képest a legjobbat akarnánk magunknak. Érdekes az is, hogy a természetgyógyászok és bizonyos étrendek ezeket nagyon hatékonyan tudják gyógyítani. Ismét emlékeztetnék viszont mindenkit arra, hogy ez nem egy bogyó beszedésével, hanem áldozatos munkával tud megvalósulni. Pozitívum viszont, hogy csak elkezdeni nehéz, mert később a többletenergia amit egy egészségesebb életmóddal nyerünk fedezi a további munkát.
Az sem várható, hogy én itt egy blogon két sorban leírjam a hormonháztartás zavarait és annak lehetséges gyógyítási módjait, mert nem értek hozzá, és fura lenne erről papolni. Azért sem, mert mindenkinek magának kell utánanéznie. Elmesélhetem majd, amit én már eddig megtudtam, de nem biztos, hogy ez mindenkire igaz lesz. Saját lelkivilágával, adottságainkkal kell szembenéznünk, és kitűznünk egy célt. Egy célt, ami elég motiváló ahhoz, hogy fenekestül felforgassuk érte az életünket.
Az én célom a családom és a teljes értékű, aktív élet. Szeretném, hogy legyen energiám a férjemre, a gyerekekre, a munkámra és a sok hobbimra.
Neked mi a célod?
Kommentek